Ortodoncja

Piękny uśmiech kobiety jest lepszy niż najlepszy makijaż.

W życiu uśmiech odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki uśmiechowi otwiera się przed nami wiele drzwi.Uśmiech to nasza wizytówka. Na piękny uśmiech składa się wiele elementów między innymi zdrowe, proste zęby.

Już dziś umów się na konsultację!

Obejrzyj certyfikaty ukończenia kursów

Więcej »

Leczenie ortodontyczne

Nowoczesna ortodoncja pozwala nam na uzyskanie wymarzonego uśmiechu. Dzięki noszeniu aparatu korygujemy nie tylko wadę zgryzu, ale również wadę wymowy. Prawidłowo ustawione zęby są mniej narażone na próchnicę i choroby przyzębia.

Wady zgryzu to nie tylko problemy natury estetycznej, lecz z powodu nieprawidłowego rozmieszczenia zębów może dochodzić do ich nadmiernego ścierania, problemów z przeżuwaniem, oraz zaburzeń czynnościowych obejmujących stawy skroniowo-żuchwowe.

Jak przebiega pierwsza wizyta?

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem, który najpierw dokładnie bada stan uzębienia pacjenta, a następnie informuje, jaki problem ortodontyczny u niego występuje. Precyzyjna diagnostyka wiąże się z wykonaniem zdjęć cyfrowych i rentgenowskich oraz pobraniem wycisków zębów w celu wykonania modeli diagnostycznych.

Konsultacja pozwala uzyskać cenne informacje, m.in. dowiesz się, czy masz wadę zgryzu, a jeśli tak, to jakiego rodzaju. Specjalista poinformuje Cię, jak można ją skorygować i czy konieczne będzie niezwłoczne rozpoczęcie leczenia, czy warto jest poczekać, aż pojawią się zęby stałe, nastąpi intensywny wzrost lub inne sprzyjające warunki. Dodatkowo lekarz zaplanuje leczenie, poinformuje Cię czy wymagana będzie ekstrakcja któregoś z zębów, a także – jak długo może potrwać leczenie.

Nasza oferta

Gabinet stomatologiczny Gowadent stosuje najbardziej zaawansowane metody ortodoncji. Stosujemy zarówno aparaty stałe, jak i ruchome. Leczenie ortodontyczne rozpoczyna się od konsultacji, na której Pacjent dowiaduje się jakie są możliwości oraz proponowany czas terapii. Zazwyczaj leczenie ortodontyczne trwa 2-3 lat. W zależności od skomplikowania wady zgryzu, możliwości terapeutycznych stosujemy:

 

Zachęcamy również do zapoznania się z cennikiem naszych usług